Sterroryzował nożem ochronę marketu, napadł też na policjanta

Sterroryzował nożem ochronę marketu, napadł też na policjanta

Sterroryzował nożem ochronę marketu, napadł też na policjanta

Pomimo młodego wieku ponownie “za kratkami” znalazł się dzisiaj 21-letni czeladzianin, którego nic nie nauczył niedawny pobyt w więzieniu. Decyzją będzińskiego sądu, mężczyzna spędzi w areszcie najbliższy miesiąc między innymi za kradzież rozbójniczą, jakiej dopuścił się w poniedziałek (10 września). Na swoim koncie ma też napad na policjantów oraz pobicie swojego znajomego, którego dopuścił się chwile po opuszczeniu komisariatu policji.

21-letni czeladzianin już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem. Dotychczas “na sumieniu” miał głównie przestępstwa przeciwko mieniu. Niedawny pobyt w zakładzie karnym niewiele jednak nauczył młodego mężczyznę.

– W poniedziałek rano czeladzianin pojawił się w jednym z miejskich marketów, gdzie niepostrzeżenie udało mu się wyjść nie płacąc za zakup kilku tabliczek czekolady. Rozochocony niedawnym złodziejskim sukcesem pojawił się w tym samym markecie po kilku godzinach. Tym razem jednak jego poczynania bacznie obserwował pracownik ochrony sklepu, który postanowił ująć 21-latka, gdy ten opuszczał market ze skradzionym towarem. Groźba użycia noża powstrzymała jednak interwencję ochroniarza – informuje Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Czeladzcy kryminalni nie mieli większych problemów z ustaleniem miejsca pobytu i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa. Mężczyzna odpowie jednak nie tylko za dokonanie kradzieży rozbójniczej. W połowie sierpnia bieżącego roku czeladzianin w trakcie interwencji policyjnej znieważył i naruszył nietykalność cielesną stróżów prawa. Po ogłoszeniu mu zarzutów, chwilę po opuszczeniu czeladzkiego komisariatu młody mężczyzna w trakcie awantury rodzinnej pobił 46-latka, będącego znajomym matki jego partnerki życiowej.

Dalszym losem 21-latka zajmie się teraz sąd i prokurator. W związku z działaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy grozi mu teraz 15 lat więzienia.

Czytaj również: Pobili policjanta w centrum Warszawy. Rozpoznajesz ich?

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o