O włos od tragedii. Taksówkarz zaatakował gazem konwojenta poczty

O włos od tragedii. Taksówkarz zaatakował gazem konwojenta poczty

O włos od tragedii. Taksówkarz zaatakował gazem konwojenta poczty

Do kryzysowej sytuacji doszło we wtorek, 1 września, na parkingu koło baru Turysta w Zielonej Górze. W pewnym momencie jeden z taksówkarzy zaatakował gazem konwojenta bankowozu poczty, który zaparkował samochód w miejscu postoju taksówek. Doszło do szarpaniny. Taksówkarz ze złamanym nosem trafił do szpitala. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze Policji i pogotowie ratunkowe.

W miejscu zdarzenia, na czas remontu ul. Dworcowej w Zielonej Górze, został zorganizowany postój taksówek. Do tego celu wyłączono część parkingu. Na postoju swój samochód postawili konwojenci bankowozu poczty. Po chwili jeden z nich został zaakatowany gazem przez taksówkarza.

Jak ustaliliła “Gazeta Lubuska”, taksówkarz był przekonany, że to kurier, który zastawił miejsce postojowe dla taksówki. Do akcji natychmiast włączył się drugi konwojent. Zadał taksówkarzowi cios pięścią w twarz.

Na miejsce zostali wezwani policjanci oraz ratownicy medyczni. Taksówkarz najprawdopodobniej ze złamanym nosem trafił do szpitala. Sprawą zajmuje się Policja.

– Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia – powiedziała “Gazecie Lubuskiej” podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Nikt nie został jeszcze przesłuchany w sprawie wydarzeń na parkingu koło baru Turysta.

Zdarzenie mogło zakończyć się tragedią. Świadkowie mówią, że to wyglądało jak napad na bankowóz. – Przecież konwojenci mogli użyć broni. Wtedy doszłoby do dramatu – opowiadają świadkowie wydarzeń.

Przypominamy, że kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej występujący w charakterze konwojenta ma prawo do użycia broni palnej w celu odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na bezpieczeństwo konwoju.

Czytaj również: Szarpał się z pracownikiem ochrony. Jest poszukiwany. Rozpoznajesz go?

 

/gazetalubuska.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ŁukaszPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Bankowóz nie jest taksówką i stać na postoju nie może. Nie znamy szczegółów, ale znając życie, to taksiarz chciał zwrócić uwagę na fakt zaparkowania na postoju Taxi i od słowa do słowa doszło do czego doszło.

Łukasz
Gość
Łukasz

“Od słowa do słowa” wiedzialby, że to nie kurier. Co to za maniera walić w kogoś gazem, kimkolwiek by nie był i gdzie by nie zaparkował… Nie on jest od pilnowania pożądku. Powinien zostać surowo ukarany i niech się cieszy, że nie przestrzelili mu nogi.