Świadek kradzieży rozbójniczej pomógł… złodziejowi. Mężczyzna uderzył ochroniarza

Świadek kradzieży rozbójniczej pomógł... złodziejowi. Mężczyzna uderzył ochroniarza

Świadek kradzieży rozbójniczej pomógł... złodziejowi. Mężczyzna uderzył ochroniarza

Najbliższe 15 lat może spędzić za kratami 37-latek, który jest podejrzany o kradzież rozbójniczą. Mieszkaniec Wodzisławia skradł w jednym z jastrzębskich marketów alkohol. Następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru uderzał i szarpał pracownika ochrony, który chciał odzyskać mienie. Całe zdarzenie widział 59-letni mężczyzna, który podbiegł do ochroniarza i uderzył go pięścią w twarz. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

W czwartek, około godziny 10:30 dyżurny jastrzębskiej komendy wysłał patrol na ul. Rybnicką w Jastrzębiu Zdroju, gdzie według zgłoszenia, w sklepie miało dojść do szarpaniny miedzy pracownikiem a mężczyzną, który dokonał kradzieży. Na miejscu policjanci z jastrzębskiej patrolówki zauważyli pracowników ochrony trzymających agresywnego mężczyznę. Okazało się, że 37-latek skradł alkohol i wybiegł ze sklepu. Kiedy w pościg za nim udał się ochroniarz, mężczyzna zaczął się z nim szarpać, po czym chcąc zatrzymać alkohol uderzał go po całym ciele. Całe zdarzenie widział 59-letni mężczyzna, który podbiegł do ochroniarza i uderzył go pięścią w twarz.

Agresorzy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. W związku z tym, że podczas ostatniej złodziejskiej eskapady 37-letni rabuś użył przemocy, odpowie za kradzież rozbójniczą. Z kolei 59-letni mieszkaniec Rybnika, który uderzył pięścią w twarz pracownika ochrony usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Mężczyźni przestępstw tych dopuścili się w warunkach recydywy. Ich dalszy los leży w rękach sądu.

Czytaj również: Szarpał się z pracownikiem ochrony. Jest poszukiwany. Rozpoznajesz go?

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o