Po Poznaniu grasuje seryjny podpalacz – rozpoznajesz go? [WIDEO]

Poszukiwany seryjny podpalacz z Poznania - rozpoznajesz go? [WIDEO]

Poszukiwany seryjny podpalacz z Poznania - rozpoznajesz go? [WIDEO]

Policjanci pracują nad sprawą podpaleń, do których doszło 4 września br. na poznańskim Grunwaldzie. W tym celu zabezpieczyli monitoringi, na których widoczna jest sylwetka prawdopodobnego podpalacza. Komendant Miejski Policji w Poznaniu dla osoby, która przyczyni się do identyfikacji i zatrzymania podpalacza, przewidział nagrodę pieniężną.

– Podpalonych zostało kilkadziesiąt śmietników. Łącznie między północą a godziną 2.00 interweniowaliśmy 18 razy – precyzuje dyżurny poznańskich strażaków.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Grunwald prowadzą czynności wyjaśniające w związku ze zdarzeniami, do których doszło 4 września br. w rejonie ulic Bukowskiej, Grochowskiej, Świt i Opalenickiej w Poznaniu. Tam nieznany mężczyzna podpalił kilka koszy na śmieci, pojazdy oraz budynki. Jeden z tych incydentów zarejestrowały kamery monitoringu.

– Na tę chwilę mamy 13 zidentyfikowanych obiektów. To śmietniki, pojazdy i budynki – boks handlowy oraz sklep spożywczy. Ta liczba może się jednak zmienić, ponieważ czynności wyjaśniające nadal trwają – mówi Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. – Sprawca, którego podejrzewamy o to działanie, poruszał się charakterystycznym rowerem. Wkrótce będziemy mogli powiedzieć o nim coś więcej – dodaje Marta Mróz.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrań lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Grunwald pod całodobowymi numerami telefonów:  61 84 121 11, 61 84 121 12 lub pod numerem alarmowym 997. Komendant Miejski Policji w Poznaniu dla osoby, która przyczyni się do identyfikacji i zatrzymania podpalacza, przewidział nagrodę pieniężną.

 

Czytaj również: Podali się za CBŚP. Starszą kobietę oszukali na ponad 20 tys. zł – rozpoznajesz ich?

 

/Policja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o