Funkcjonariusze SOK odparli zamach na życie i zdrowie nastolatka

Funkcjonariusze SOK odparli zamach na życie i zdrowie nastolatka

Funkcjonariusze SOK odparli zamach na życie i zdrowie nastolatka

Wczoraj wieczorem dwóch agresywnych mężczyzn napadło na podróżnego, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei, którzy powstrzymali napastników.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21:00 na stacji kolejowej w Bochni. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei pełniący służbę w ubraniu cywilnym zauważyli parę młodych ludzi, którą zaczepili dwaj agresywni mężczyźni.

Młody chłopak stanął w obronie dziewczyny, która była w sposób wulgarny zaczepiana przez agresorów. W odpowiedzi napastnicy zaatakowali chłopaka, bijąc go pięściami po głowie i kopiąc po brzuchu.

W chwili gdy doszło do ataku funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję udaremniając bezprawny zamach na zdrowie i życie młodego mężczyzny. Jeden z napastników został natychmiast obezwładniony i ujęty. Drugi sprawca napaści zdołał zbiec w kierunku miasta.

Poszkodowanym okazał się 18 – letni mieszkaniec Bochni, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Funkcjonariusze SOK udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy, oraz wezwali na miejsce Policję i Karetkę Pogotowia.

Poszkodowany z obrażeniami twarzy został zabrany przez karetkę pogotowia do Szpitala Powiatowego w Bochni.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego sprawcę pobicia do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, która prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Każdej doby setki patroli Straży Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo podróżnych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK pełnią służbę w umundurowaniu lub ubraniach cywilnych.

 

/SOK

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
ssseeromanaaaaWacko58gj5 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pepe
Gość
Pepe

Ciekaw jestem czy sokisci dostaną nagrodę pieniężną za wzorową interwencję. Bo co jak co ale im się to należy

Zyziu
Gość
Zyziu

Dostaną papier i długopis na sporządzenie notatki z przebiegu interwencji tyle nagrody…

sssee
Gość
sssee

a po co nagrody, to ich robota, zwykła interwencja i obowiązek za to co miesiąc dostają pieniądze na wypłate. Policja takich interwencji czy podobnych w skali kraju to ma setki i jakby imy za każdą interwencje nagrody dawali to budżet Policji móglby tego nnie udżwignąć.

czytator
Gość
czytator

Napisali, że “młody chłopak stanął w obronie dziewczyny, która była w sposób wulgarny zaczepiana” ciekawe jak to dokładnie wyglądało, ciężko sobie wyobrazić żeby taki młody chłopaczek 18 lat z buzującymi hormonami się zachowywał dojrzale i rozsądnie a przy dziewczynie to już w ogóle pewnie bohatera chciał zgrywać jak tych dwóch cwaniaczków ich zaczepiło i się popisywał za bardzo więc doszło do niepotrzebnej eskalacji agresji i rękoczynów. Mężczyzna za to zareagowałby tak, że samą pewnością siebie zgasiłby napastników. Przecież na ulicach mnóstwo ludzi jest zaczepianych przez patologię a jakoś mało która zaczepka kończy się pobiciem. A tutaj domyslam się że po… Czytaj więcej »

beka
Gość
beka

zgaduje, że jestes typem gościa co jak mu plują w twarz to myśli że deszcz pada.

pacyfikator
Gość
pacyfikator

Masz jakiś problem z czytaniem ze zrozumieniem chłopaczku? Pijanych żulików da się łatwo zgasić samą pewnością siebie i zdecydowaniem, nie trzeba od razu wyskakiwać do bicia jak ten 18-letni kogucik. Ale nie dziwię się że taki niedojrzały uczniak twojego pokroju którego jedynym autorytetem są zniewieściali i smarkaci koledzy nie wie o takich rzeczach. I daruj sobie te wycieczki osobiste o pluciu bo jak cię spotkam na ulicy to się możesz zdziwić z tym pluciem.

58gj5
Gość
58gj5

@pacyfikator, a Ty przypadkiem nie jesteś takim właśnie kogucikiem?

Nie było Cię tam, nie znasz sytuacji, milcz.

Wienio
Gość
Wienio

Jak dla mnie to mógłby ich np. zastrzelić. Nikt nie powinien być zaczepiany czy obrażany na ulicy przez takie ludzkie śmieci. Ty tymczasem przyszedłeś tu się wymądrzać. Sam zapewne zainteresowałbyś agresywnych debili rozmową o literaturze Hłaski…

mocarz
Gość
mocarz

Nie przekręcaj sensu. Owszem nikt nie powinien być zaczepiany czy obrażany na ulicy ale jeśli myślisz że 18-letni chłopiec powinien móc zastrzelić tych żuli tylko dlatego że rzucali wyzwiskami to jesteś jakimś sfrustrowanym licealistą mającym mleko pod nosem i zero pojęcia o świecie. Na szczęście tacy twojego pokroju nie decydują i nigdy nie będą decydować o takich rzeczach bo gdyby napędzani emocjami i osobistymi urazami nieudacznicy opracowywali kodeksy to byłby upadek cywilizacji ;] A 18-latek z artykułu mógł ich po męsku opierdolić słownie tak że sami by jeszcze go przeprosili i uciekli. Ale że nie był charyzmatycznym mężczyzną tylko młodym… Czytaj więcej »

Debil mocarz
Gość
Debil mocarz

Do mocarz dobrze że tacy ludzie jak Ty sszystko najlepiej wiedzą jak ktoś powinien sie zachować w takiej sytuacji itp. Bo oczywiscie jakaś patologia powinna być normlnietraktowana itp.

aaaa
Gość
aaaa

Wytrzeźwiej młodociany debilu i naucz się pisać.

Wacko
Gość
Wacko

Brawo.

roman
Gość
roman

SOK to teraz ma sekcje takie jak; operacyjna, kryminalna, pościgowa, antyterorystyczna, interwencyjna, zagraniczna misje pokojowe, wywiad, konrtwywiad, kolejowy cbś , zakład karny na dworcu, kolejowa policja drogowa, rusznikarnia, kolejowa marynarka wojenna, kolejowe oddziały galaktyczne. bojowe psy oo7. Towarzystwo jest rozwojowe i wszystko jest sterowane z Zakładu Uzależnien i Natrenstw Szpitala dla idiotów