Policjant zginął jadąc na motocyklu. Kierujący samochodem mężczyzna usłyszał zarzuty

Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu. Fot. Policja

Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu. Fot. Policja

Zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał kierowca samochodu, który – według ustaleń policji – wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu, który prowadził policjant. Do tragedii doszło w Wełninie pod Buskiem-Zdrojem. W wypadku zginął nadkomisarz Krzysztof Skowron, Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie.

Przypomnijmy, do tragedii doszło w poniedziałek (8 lipca) około godz. 13 na drodze krajowej numer 79 w miejscowości Wełnin (woj. świętokrzyskie). Według ustaleń policji kierujący osobową toyotą, skręcając w lewo na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, wymusił pierwszeństwo na jadącym z przeciwka motocyklu, który prowadził policjant. Mimo godzinnej reanimacji nadkomisarz Krzysztof Skowron zmarł.

Na miejscu wypadku policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy – urządzenie pomiarowe nie wykazało u niego alkoholu. Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność alkoholu i substancji psychotropowych w organizmie.

Jak poinformował prokurator Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, kierujący samochodem usłyszał zarzut z artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego, który dotyczy naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

54-letni Ryszard P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Podejrzanemu o doprowadzenie do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjant z pasją

Nadkomisarz Krzysztof Skowron pełnił służbę w Policji od 1994 roku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie ukończył prawo i administrację. Przez większość swojej służby w Policji związany był z Gliwicami, gdzie zdobywał niezbędne doświadczenie policyjne, pełniąc służbę na wielu stanowiskach wykonawczych.

W 2010 roku został Komendantem Komisariatu IV w Gliwicach, a następnie w 2013 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu w Pyskowicach. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej było powołanie go we wrześniu 2014 roku na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich. Z dniem 24 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, aż w końcu objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie.

Mundurowy był zapalonym sportowcem. Współtworzył drużynę piłkarską w policji, trenował m.in. kolarstwo, siatkówkę. W Mikołowie zdążył stworzyć drużynę siatkarką w tamtejszej komendzie.

Krzysztof Skowron motocyklem jeździł do pracy i ze znajomymi po Europie.

Czytaj również: Małopolscy policjanci w żałobie. Funkcjonariusz zginął w wypadku samochodowym

 

Źródło: Policja, ochrona24.info, tvn24.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o