Wiceszef Aresztu Śledczego w Poznaniu molestował funkcjonariuszki? Prokuratura wszczęła śledztwo

Zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu został zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem molestowania seksualnego funkcjonariuszek. Fot. SW

Zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu został zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem molestowania seksualnego funkcjonariuszek. Fot. SW

Zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu został zawieszony w czynnościach, dodatkowo areszt zawiadomił prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo dotyczące molestowania seksualnego poprzez nadużycie stosunku zależności. Zarzutów na razie nie ma.

15 kwietnia br. do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wpłynęło zawiadomienie w sprawie wicedyrektora poznańskiego Aresztu Śledczego. Jak wynika z ustaleń “Głosu Wielkopolskiego”, funkcjonariuszki i pracownice aresztu miały poskarżyć się, że przełożony je molestuje. Chodziło o łapanie za intymne miejsca i dotykanie.

Jak ustalił portal, areszt najpierw powołał wewnętrzną komisję. Jej ustalenia doprowadziły do złożenia zawiadomienia do prokuratury oraz zawieszenia zastępcy dyrektora w czynnościach służbowych. Jego nazwisko nie figuruje już w wykazie kierownictwa poznańskiego aresztu.

Według nieoficjalnych doniesień ofiarą molestowania miało paść około 10 kobiet zatrudnionych w poznańskim Areszcie Śledczym. Jak donosi “Głos Wielkopolski” do nadużyć seksualnych miało też dochodzić na terenie zakładu w Pobiedziskach – to zakład półotwarty dla kobiet. Jednak zawiadomienie w sprawie molestowania, jakie wpłynęło do poznańskiej prokuratury, dotyczy wyłącznie aresztu śledczego. Do tej pory śledczym udało się dotrzeć do sześciu pokrzywdzonych kobiet.

Na razie „wstępnie” przesłuchano niektóre kobiety, by uwiarygodnić zawiadomienie złożone przez areszt. Niebawem jednak każda z pokrzywdzonych zostanie wezwana do sądu i tam odbędzie się właściwe przesłuchanie. Zgodnie z procedurą, gdy dochodzi do przemocy seksualnej, pokrzywdzone osoby są przesłuchiwane przed sądem w obecności prokuratura.

Funkcjonariusz, którego dotyczy zawiadomienie, objął stołek wiceszefa poznańskiego Aresztu Śledczego w 2018 roku. Wcześniej pracował m.in. w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Poznaniu.Za molestowanie seksualne poprzez nadużycie stosunku zależności grozi do 3 lat więzienia.

Czytaj również: Problem mobbingu i molestowania w służbach. RPO radzi jak zapobiegać i walczyć z tego typu zjawiskami

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o