Wycelował broń w kierunku funkcjonariusza. Sprawca i wspólnik skazani na więzienie i prace społeczne

Opiekun lokalu z automatami hazardowymi wycelował broń w kierunku funkcjonariusza. Fot. KAS

Opiekun lokalu z automatami hazardowymi wycelował broń w kierunku funkcjonariusza. Fot. KAS

Mężczyźni, którzy grozili bronią funkcjonariuszowi KAS zostali skazani na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz 2 lat ograniczenia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadziło Biuro Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów.

W grudniu 2018 roku funkcjonariusz Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (delegatura w Elblągu) wszedł do lokalu z automatami hazardowymi w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli. Kontrola nie spodobała się tzw. „opiekunowi lokalu”, który wycelował w kierunku funkcjonariusza broń. Sprawca wraz ze swoim wspólnikiem został zatrzymany.

Warmińsko-Mazurki Wydział Terenowy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów prowadził w tej sprawie śledztwo i po zgromadzeniu materiału dowodowego przekazał sprawę do Prokuratury Rejonowej w Elblągu, która wystąpiła z aktem oskarżenia do Sądu Rejonowego w Elblągu.

Sąd po rozpatrzeniu sprawy uznał obydwu oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanych im czynów i obydwu wymierzył kary 5 miesięcy pozbawienia wolności i 2 lat ograniczenia wolności polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Czytaj również: Był wulgarny wobec funkcjonariusza. Teraz pójdzie do więzienia, a po wyjściu będzie pracował społecznie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o