Bohater z Lubaczowa! Strażnik graniczny uratował 5-letnie dziecko, które wpadło do rzeki

Strażnik graniczny uratował 5-letniego chłopca, który topił się w rzece Lubaczówce. Fot. BiOSG

Strażnik graniczny uratował 5-letniego chłopca, który topił się w rzece Lubaczówce. Fot. BiOSG

Chorąży SG Krzysztof Cozac uratował 5-letniego chłopca, który topił się w rzece Lubaczówce. Aktualnie, stan zdrowia dziecka jest już stabilny, został wypisany ze szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu, 13 kwietnia w Lubaczowie. – W tym dniu st. chor. sztab. SG Krzysztof Cozac, który na co dzień pełni służbę w Placówce SG w Lubaczowie, przebywał na dniu wolnym od służby – wyjaśnia mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Korzystając z ładnej pogody strażnik graniczny udał się wraz z rodziną na spacer wzdłuż rzeki Lubaczówki. – Nagle z wysokości mostu zauważył dryfujące z prądem rzeki dziecko. Początkowo, jak mówił, nie mógł w to uwierzyć. Obserwowany obiekt pojawiał się na powierzchni, a następnie znikał w otchłani ciemnej wody. Przyglądał się uważnie i nagle dostrzegł sam czubek dziecięcej główki – relacjonuje mjr SG Elżbieta Pikor.

Czytaj także:

Chorąży Krzysztof Cozac natychmiast wskoczył do rzeki. – Woda w tym miejscu była głęboka i mętna. Mówił, że nagle przez głowę przemknęła mu myśl, że jeśli teraz chłopak pójdzie na dno, to już nie zdoła go odnaleźć w brudnej i błotnistej toni. Momentalnie, z całą siłą, mocno go uchwycił i wyciągnął na brzeg. Tutaj zaczął udzielać dziecku pierwszej pomocy. Szybko zdjął mu mokre ubrania, zawiną w koc i razem z kierowcą przygodnie zatrzymanego pojazdu, umieścił dziecko na tylnym siedzeniu – mówi rzecznik prasowa.

Natychmiast wezwano służby. Przyjechała Straż Pożarna, Policja i pogotowie ratunkowe. Chłopak trafił do szpitala w Lubaczowie.

Okazało się, że ma na imię Norbert, ma 5 lat i bawiąc się na brzegu rzeki, ześlizgnął się i wpadł do wody.

Aktualnie, stan zdrowia dziecka jest stabilny i  nie zagraża mu już żadne niebezpieczeństwo.

Czytaj również: Straż Graniczna kusi uposażeniem. 3250 zł netto po kursie, a od nowego roku 500 zł brutto podwyżki

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o