Okradał sklep, który miał ochraniać. Nieuczciwy pracownik ochrony zatrzymany

Nieuczciwy pracownik ochrony został zatrzymany przez policjantów z Oleśnicy. Fot. KPP Oleśnica

Zamiast ochraniać, okradał sklep, w którym pracował. Nieuczciwy pracownik ochrony został zatrzymany przez policjantów z Oleśnicy. Stróżom prawa udało się odzyskać część utraconego mienia, jego wartość wstępnie oszacowano na kwotę prawie 5 tys. złotych.

Policjanci oleśnickiego Wydziału Kryminalnego ustalili, że pracownik ochrony zatrudniony w jednym z marketów ukradł z terenu sklepu różne artykuły. Wśród nich znalazły się produkty spożywcze, alkohole, kosmetyki, przedmioty gospodarstwa domowego, a także narzędzia.

– Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania podejrzewanego o kradzież pracownika policjanci ujawnili i zabezpieczyli wiele różnych towarów. Były one w nienaruszonym stanie, przygotowane do dalszej sprzedaży – wyjaśnia sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Czytaj także:

Jak poinformowała Pieprzycka, mężczyzna przyznał się do kradzieży i zdradził również, że planował sprzedać asortyment innym osobom. – Po zatrzymaniu podejrzanego policjanci wspólnie z kierownikiem placówki oszacowali wartość odzyskanego mienia na łączną kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Towar powróci na półki sklepowe – podała oficer prasowa.

Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Pracownik ochrony a legitymowanie osób [KOMENTARZ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o