CBŚP: Narkotyki dostarczali nawet do zakładu karnego. Wśród zatrzymanych strażnik więzienny

Według śledczych członkowie grupy dostarczali na teren jednej z jednostek penitencjarnych we Wrocławiu narkotyki, tj. amfetaminę i marihuanę. Fot. CBŚP

16 osób podejrzanych, w tym 12 zatrzymano oraz 4 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych, to efekt działań CBŚP i Prokuratury Krajowej z Dolnego Śląska. Akcja została przeprowadzona przy wsparciu BSW Służby Więziennej. Członkowie rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani m.in. o rozprowadzanie amfetaminy i marihuany w jednostce penitencjarnej.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu prowadzą śledztwo, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. – Sprawa dotyczy współpracujących ze sobą kilku zorganizowanych grup przestępczych, funkcjonujących głównie na terenie Dolnego Śląska, a zajmujących się przestępczością narkotykową – wyjaśnia kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu 330 kilogramów marihuany oraz ponad 19 kg amfetaminy, wartych ponad 10 mln zł – podała Jurkiewicz.

Według śledczych członkowie grupy dostarczali na teren jednej z jednostek penitencjarnych we Wrocławiu narkotyki, tj. amfetaminę i marihuanę, które następnie dystrybuowane były wśród osadzonych. – O udział w grupie, oprócz osadzonych, podejrzane są również osoby przebywające na wolności, których zadaniem było umożliwienie rozliczeń finansowych za narkotyki oraz ukrycie uzyskanych w ten sposób korzyści majątkowych – mówi kom. Iwona Jurkiewicz.

Czytaj także:

– W ostatnich dniach przeprowadzono działania, w trakcie których zatrzymano 12 osób, zabezpieczono materiał dowodowy, m.in. paralizator czy pałkę teleskopową. W akcji realizowanej na terenie czterech jednostek penitencjarnych brali również udział funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Służby Więziennej z Warszawy – zaznacza rzecznik prasowa CBŚP.

W wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami w zakładzie karnym ora z dodatkowo niektórym z nich ogłoszono zarzut prania pieniędzy. Zarzuty usłyszały również 4 osoby, aktualnie odbywające kary pozbawienia wolności w zakładach karnych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście wobec 6 podejrzanych wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do których sąd się przychylił.

Czytaj również: Nowe porządki w CBŚP. Insp. Paweł Półtorzycki nowym szefem jednostki

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZBYSZEKJuniorJa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ja
Gość
Ja

Co wy się dziwicie jak kierownikiem ochrony w Zakładzie Karnym Nr 1 we Wrocławiu jest funkcjonariusz który spał na wieży i jak się obudził to spadł na dół i się połamał. Teraz też śpi i nie widzi nic wokół siebie!!!!!

Junior
Gość
Junior

Hahahahaha znany jest także z tego że nic nie wie i nic nie umie. No i sprzedał wszystkich żeby podlizać się nowym panom. A ta łysy pała gremlin sikawka przybłenda ssie 24/7

ZBYSZEK
Gość
ZBYSZEK

A pewien dyrektor mdlał na pasie….