Wrocław: Patrol SOK ujął mężczyznę, który groził nożem podróżnemu

Patrol Straży Ochrony Kolei na dworcu Wrocław Brochów ujął agresywnego 36-latka, który groził nożem podróżnemu. Fot. SOK

Patrol Straży Ochrony Kolei na dworcu Wrocław Brochów ujął agresywnego 36-latka, który groził nożem podróżnemu. Fot. SOK

Patrol Straży Ochrony Kolei na dworcu Wrocław Brochów ujął agresywnego 36-latka. Mężczyzna ten w pociągu z Wrocławia do Raciborza groził nożem podróżnemu.

W piątek (12 kwietnia) około godz. 19:15 służba dyżurna z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie, że w pociągu nr 64434, rel. Wrocław – Racibórz, jeden z podróżnych jest uzbrojony w nóż. – Natychmiast na miejsce skierowano samochodem służbowym patrol SOK, który po szybkim sprawdzeniu składu pociągu ujął nożownika. Według relacji świadków uzbrojony mężczyzna usiłował nożem ugodzić w brzuch 66-letniego podróżnego – poinformował kmdt zmiany Piotr Stefaniuk z Komendy Głównej SOK.

Czytaj także:

Funkcjonariusze SOK wyprowadzili napastnika z pociągu i przekazali go policjantom z komendy miejskiej we Wrocławiu. – Przy ujętym zabezpieczono nóż. Podczas zajścia nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia oraz świadkowie zostali przewiezieni do Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, celem prowadzenia dalszych czynności – podał Stefaniuk.

Za czyn, którego dopuścił się 36-latek grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Czytaj również: Straż Graniczna i Straż Ochrony Kolei uaktualniły porozumienie o współpracy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o