“Drugiej fali gadziej grypy” na razie nie będzie. Służba Więzienna dostanie podwyżki, rozporządzenie podpisane

Służba Więzienna otrzyma podwyżki. Fot. SW

Po blisko półrocznej batalii funkcjonariusze Służby Więziennej doczekali się podwyżek. Rozporządzenie, które umożliwi wypłatę wyższych pensji, zostało podpisane w piątek (12 kwietnia) przez premiera Mateusza Morawieckiego – poinformował NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

“W dniu dzisiejszym Wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki poinformował Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Czesława Tułę o tym, że w dniu dzisiejszym zostało podpisane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie  wielokrotności kwoty bazowej, stanowiące przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej. Podwyżki są skutkiem podpisania w dniu 19 listopada 2018 r., Porozumienia między Ministrem Sprawiedliwości oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. W kwestii dotyczącej sytuacji panującej w niektórych jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław Tuła spotyka się z Wiceministrem Patrykiem Jakim w dniu 15 kwietnia 2019 r.” – czytamy w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Czytaj również:

Po blisko pół roku od zawarcia Porozumienia Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa wczoraj podjął decyzję o organizacji pikiety przed Ministerstwem Sprawiedliwości m.in. w związku z brakiem podwyżek. Natomiast przepracowani i zmęczeni sytuacją w służbie funkcjonariusze od kilku tygodni mówili o “drugiej fali gadziej grypy”.

Atmosfera w Służbie Więziennej jeszcze wczoraj była wisielcza. Wielu funckjonariuszy tuż przed świętami wielkanocnymi planowało udać się do lekarzy po zwolnienia chorobowe. Niektórzy wskazywali nawet konkretny termin – 19 kwietnia czyli Wielki Piątek. – Gadzia cieprliwość ma swoje granice – mówił nam oddziałowy. Dzisiaj nastroje w formacji są już wyraźnie lepsze i wszystko wskazuje na to, że “drugiej fali gadziej grypy” nie będzie.

Podwyżki i wyrównanie od 1 stycznia

Podwyżki w Służbie Więziennej są skutkiem podpisania w dniu 19 listopada 2018 r., Porozumienia między Ministrem Sprawiedliwości oraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Strony ustaliły m.in., że funkcjonariusze od dnia 1 stycznia 2019 r. otrzymają podwyżkę uposażeń w przeciętnej miesięcznej wysokości 655 zł brutto (powyższa kwota zawiera kwotę podwyżki wynikającej z ustawy modernizacyjnej z przeznaczeniem na wzrost uposażenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat i nagrodę roczną). To znaczy, że w związku z kilkumiesięcznym opóźnieniem, na konta funkcjonariuszy wkrótce wpłyną wyrównania.

Kolejna podwyżka w Służbie Więziennej przewidziana jest od dnia 1 stycznia 2020 r. w przeciętnej miesięcznej wysokości nie mniejszej niż 500 zł brutto (wraz z nagrodą roczną).

Wielokrotność kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy, wzrośnie z poziomu 3,28 do 3,71.

10
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PolakarynkaZbyszekKaśkamk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kakało
Gość
kakało

kasa kasą ale na pewno szefostwo związków na zieloną trawkę, czas na nowych, solidnych, nie strachliwych przywódców

jj
Gość
jj

kasy brak na koncie więc na razie fatamorgana, reszta jak wyżej

Sylwia
Gość
Sylwia

A co z pracownikami cywilnymi?

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Pracownicy cywilni SW też nie dostali i nawet słuchu nie ma.

mk
Gość
mk

Jak na razie funkcjonariusze SW też nie dostali Na razie pismo jest podpisane a kasy brak na koncie.

mk
Gość
mk

jak będzie na koncie to uwierzę

Kaśka
Gość
Kaśka

O cywilach cisza. Do podwyżek funkcjonariuszy to chociaż przymiarki co do wyrównań były. Wstępne wyliczenia itp. A co z pracownikami?

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Narazie jest grypa trzeba dotrzymać słowa a o sytuacji że jest dobrze bo podpisali i już jest dobrze to sciema. Nie jest i nie będzie dobrze trzeba pokazać że mamy dosyć traktowania przez Dyrekcję i kierownictwo gorzej od skazanych.

karynka
Gość
karynka

i cóż z tego że podpisane, jak nie da się normalnie pracować (usługiwać) to i podwyżka nie pomoże

Pola
Gość
Pola

Dokładnie, jak zwykle pracownicy cywilni poszli w zapomnienie ? Mam nadzieje ze porozumienie dotyczy również cywili ?