Rozwinęli sektorówkę. Zapłacą po 1000 złotych każdy i przez 2 lata nie wejdą na imprezy masowe

Grupa kibiców rozwinęła na trybunie tzw. sektorówkę przysłaniając tym samym osoby odpalające race. Fot. MS

Grupa kibiców rozwinęła na trybunie tzw. sektorówkę przysłaniając tym samym osoby odpalające race. Fot. MS

Podczas wtorkowego meczu Odry Opole z Jagiellonią Białystok policjanci zatrzymali sześć osób. Mężczyźni w wieku od 19 do 33 lat trzymali tzw. sektorówkę, utrudniając identyfikację innych osób na trybunach. Zatrzymani już następnego dnia stanęli przed sądem.

We wtorek (12 marca) na stadionie w Opolu odbywał się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Odra Opole i Jagiellonia Białystok. W pewnym momencie grupa kibiców rozwinęła na trybunie tzw. sektorówkę. – W trakcie spotkania, kibice jednej z drużyn rozciągnęli flagę, zasłaniając innych widzów, którzy mieli odpalać race świetlne. Takim zachowaniem naruszyli przepisy z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – wyjaśnia nadkom. Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Czytaj też: SR w Głogowie. Zasłonięcie osób odpalających środki pirotechniczne tzw. sektorówką to poplecznictwo

Policjanci przystąpili do działania i jeszcze w trakcie meczu zatrzymali sześciu kibiców. Mężczyźni w wieku od 19 do 33 lat trafili do policyjnych aresztu.

Następnego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i w asyście policjantów stanęli przed opolskim sądem. Tam wszyscy usłyszeli wyroki grzywny po 1000 złotych i zakaz wstępu na imprezy masowe przez okres 2 lat.

Jak poinformowała rzecznik prasowa, funkcjonariusze z Opola dodatkowo prowadzą dochodzenie w sprawie osób odpowiedzialnych za odpalenie rac w trakcie wtorkowego meczu.

Czytaj również: Zamieszki podczas meczu w Jastrzębiu. Ochrona nie była w stanie przywrócić porządku, interweniowała policja

 

/Policja Opolska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o