Dziennikarz Onetu naruszył dobre imię SOK. Musi przeprosić i wpłacić 30 tys. złotych na cel charytatywny

Dziennikarz Onetu usłyszał wyrok w sprawie naruszenia dobrego imienia Straży Ochrony Kolei. Fot. SOK

Dziennikarz Onetu usłyszał wyrok w sprawie naruszenia dobrego imienia Straży Ochrony Kolei. Fot. SOK

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie dziennikarza Onetu, który w jednym z artykułów naruszył dobre imię Straży Ochrony Kolei. Marcin Wyrwał musi opublikować oficjalne przeprosiny oraz zapłacić 30 tys. złotych wraz z odsetkami na rzecz Fundacji „Nasze Dzieci”.

Chodzi o artykuł opublikowany 7 marca 2018 roku na łamach Onetu pt. “Błyskawiczne kariery, mobbing i skandaliczne zwolnienia w SOK”. Marcin Wyrwał pisał w nim, że “za kadencji komendanta głównego dr inż. Józefa Hałyka mnożą się pytania o nepotyzm, mobbing i wykorzystywanie stanowiska do pozasłużbowych celów”, a w “Komendzie Głównej SOK kwitną układy rodzinne”.

“Komendant Hałyk znany jest też ze składania podwładnym propozycji, którym trudno odmówić i batalii sądowych, które prowadzi z obecnymi i byłymi pracownikami SOK” – twierdził Wyrwał.

Jak podał rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei, 18 stycznia 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXIV Wydział Cywilny, wydał wyrok zaoczny – pod rygorem natychmiastowej wykonalności – w sprawie o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie z powództwa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komenda Główna Straży Ochrony Kolei przeciwko Panu Marcinowi Wyrwałowi, dziennikarzowi portalu Onet.pl.

Dziennikarz Onetu musi przeprosić

– Sąd zobowiązał dziennikarza portalu Onet.pl do opublikowania oświadczenia zawierającego stwierdzenie, że informacje zawarte w jego artykule są nieprawdziwe oraz przeprosiny za naruszanie dobrego imienia Straży Ochrony Kolei – poinformował insp. Marcin Żywiołek, rzecznik prasowy SOK. – Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził także od Marcina Wyrwała na rzecz Fundacji „Nasze Dzieci” kwotę 30 tys. złotych  wraz z odsetkami tytułem zadośćuczynienia – dodał.

Czytaj również: „Ustawa o Straży Kolejowej przyniesie same dobre zmiany” – wywiad z Rzecznikiem Prasowym Komendy Głównej SOK

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Leon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leon
Gość
Leon

Straż Ochrony Kolei działa jak mafia , sędziowie prokuratorzy opłaceni przekręty korupcja do tego dochodzą układy z Klerem i nawet szkoda pisać o nich