Puławy: Nielegalna broń palna, amunicja i materiały wybuchowe. Właściciel zatrzymany

W trakcie policyjnych czynności zabezpieczona została nielegalna broń palna, amunicja i materiały wybuchowe. Fot. KPP Puławy

Za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Puławy. Policjanci znaleźli u niego pistolety, karabin, elementy broni palnej oraz ponad 50 sztuk amunicji i pół kilograma materiału wybuchowego.

Jak poinformowała oficer prasowa puławskiej policji mł. asp. Ewa Rejn – Kozak, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Puławy, w związku z podejrzeniem posiadania przez niego broni palnej oraz gróźb wypowiadanych wobec innej osoby. W trakcie czynności zabezpieczona została nielegalna broń palna, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

– Funkcjonariusze, podejrzewając, że zatrzymany mężczyzna może posiadać więcej broni palnej bez wymaganego zezwolenia, wykonywali dalsze czynności w tej sprawie. Okazało się, że 41-latek miał cały arsenał niebezpiecznych przedmiotów, które przechowywał w specjalnie przygotowanej skrytce, zakopanej w przydomowym ogrodzie – mówi mł. asp. Ewa Rejn – Kozak.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli broń palną, w tym broń ze stojakiem i lunetą. Ponadto w skrytce schowane były różnego rodzaju elementy broni palnej, ponad 50 sztuk amunicji oraz pół kilograma materiału wybuchowego.

– Na miejsce zostali wezwani saperzy oraz policyjny pirotechnik. Zabezpieczone przedmioty trafiły do badań do laboratorium kryminalistycznego w Lublinie, a ich właściciel do policyjnego aresztu – wyjaśnia oficer prasowa.

Za posiadanie broni palnej oraz materiału wybuchowego bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: RPO wycofał z TK wniosek w sprawie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej

 

/Policja Lubelska

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MnnnRAFArend Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Arend
Gość
Arend

Kolejna kompromitacja i “dziennikarzy” i Policji. Znaleziono dwie wiatrówki ( karabin z lunetą i pistolet to wiatrówki na które nie jest potrzebne pozwolenie niezależnie czy są z lunetami czy tłumikami), trochę złomu (nota bene bez zakazu posiadania bo i magazynki i lufę bez komory nabojowej czy komory spustowe nie są zabronione do posiadania). A za garść naboi ( jak widać na zdjęciach w większości zdekowanej przez rozcalenie i zbicie spłonek) oraz trochę prochu pozyskanego z rozcalania tej amunicji dostanie gość najwyżej grzywnę.
Natomiast pismak szukający sensacji dostanie wierszówkę a Policji wzrośnie wykrywalność. A portalowi spadnie rzetelność przekazywanej informacji i wiarygodność “dziennikarzy”

RAF
Gość

Zdjęcia chyba specjalnie wybrane tak, by nie można było dokładnie obejrzeć co to sprzęty, niemniej widzę trochę nie rozcalonej i nie zdekowanej amunicji, a to już jest problem innego kalibru niż udowadnianie, że pneumatyk ma poniżej 17J. Generalnie zgadzam się z Arendem – gównoburza statystycznie istotna ;-). Miejmy nadzieję na rychłą zmianę przepisów, bo Zoriaki i inne padła energetyczne wykorzystywane jako czynniki wzrost statystyk, to rzeczywiście żenada.

Mnnn
Gość
Mnnn

Widzę że ładnie bronicie kolegi. Ten facet mieszkał w bloku obok mnie. Patol w ciul